Soyunma dolabı ve diğer metal dolaplar hakkında her şey | Gökerler Çelik Metal

Soyunma dolabı ve diğer metal dolaplar hakkında her şey

Metal soyunma dolabı, okullarda, spor salonlarında, hamamlarda, kapalı havuzlarda, hastanelerde, fabrikalarda, fırınlarda ve büyük üretim tesislerinde sıkça karşılaşılan dolap modelidir. Çalışanların eşyalarının düzenli tutulması ve steril ortamların sağlanması açısında büyük öneme sahip olan metal soyunma dolapları birçok model ve renkte tasarlanmaktadır. Bu sayede iş yerlerinin tasarımında herhangi bir bozulma meydana gelmemektedir. Teknolojinin gelişmesi boyama sektöründe de ilerlemelere sebep olmuştur. Bu sayede özel boyalarla boyanan çelik soyunma dolapları pas ve çizilmeye karşı dayanıklı hale getirilmiştir. Bu sayede metal soyunma dolabını senelerce kullanmak mümkün hale gelmiştir.

Çelik soyunma dolabı modelleri ve fiyatları nedir?

Bu dolaplara ihtiyacı olan herkes tarafından merak edilen bir sorudur. Peki soyunma dolabı modelleri nelerdir? Dolap modellerini uzun kapak, yarım kapak, çekmeceli, çekmecesiz, çok raflı, tek raflı, askılı, askısız, kilitli, L model ve düz  model olmak üzere sıralamak mümkündür. Ayrıca çelik soyunma dolapları istenilen model ve şekilde de yapılabilmektedir. İkinci soru ise fiyat bilgisidir. Görüldüğü üzere çok sayıda model mevcuttur bu sebepten dolayı net bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Fiyatlar müşterinin seçtiği dolap özelliklerine göre değişmektedir.

Fiyatlar 650 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir.

Soyunma dolabı kullanım alanları nerelerdir?

Soyunma dolapları okul soyunma odalarında ve öğretmen odalarında, cam kapak olarak gıda sektörü ile uğraşan iş yerlerinin soyunma alanlarında, hastane doktor ve çalışan odalarında, spor salonlarında, hamamlarda, kapalı havuzlarda, üniversitelerde, kreşlerde, özel ve kamu sektöründeki iş yerlerinin soyunma alanlarında ve fabrikalarda kullanılmaktadır.

tekli mavi soyunma dolabı 6'lı soyunma dolabı

Metal dosya dolabı ne işe yarar, fiyatları ne kadar?

Özel ve kamu sektöründeki iş yerlerinde pek çok evrak, dosya ve iş yerine ait ekipman bulunmaktadır. Bunlar düzenli olarak toplanmadığında ve sıralanmadığında karışıklık olmaması mümkün değildir. Ayrıca böyle karışık bir ortamda dosya ve eşya kayıplarının yaşanmaması mucize olacaktır. Zamanla biriken dosyaların arşivlenmesi de önemlidir ve karışık bir çalışma ortamında bunu yapabilmek oldukça zordur. İşte tam bu aşamada imdata dosya dolapları yetişmektedir. Çelik dosya dolabı sayesinde dosya ve eşyalar düzenli bir şekilde muhafaza edilebilecektir. Ayrıca kilitli dolaplar sayesinde gizliliği önemli olan eşya ve evraklar da güvenli bir şekilde saklanır. Son olarak da yapılan araştırmalar düzenli tutulan çalışma alanlarında motivasyon bozukluğunun son derece az olduğunu ortaya çıkarmıştır.

Çelik dosya dolabı modelleri ve fiyatları iş yerlerinin merak ettiği konular arasındadır. Bu iki sorunun cevabı birbiriyle ilişkilidir. Konuya açıklık getirmek gerekirse çelik dosya dolapları tek kapaklı, çift kapaklı, kapaksız, çekmeceli, raflı, kilitli, kilitsiz, sürgü kapaklı, sıralı ve tek olmak üzere birçok modelden oluşmaktadır. İşte bu noktada müşterinin seçim ve istekleri fiyatta belirleyici olmaktadır.  Yani görüldüğü üzere kullanılan saç kalınlığı ve model ürünün ücretini belirlemektedir. Bunlar konuşulmadan sabit bir fiyat bilgisinin verilmesi mümkün olmamaktadır. Son olarak da çelik dolapların metal dolaplara nazaran maliyetli olduğu söylenebilir. Bunun sebebi ise çeliğin metale nazaran kaliteli ve uzun ömürlü olması paslanma ve çizilmelere karşı da daha fazla dayanıklı olması gösterilebilir.

Dosya dolabı fiyatları ortalama 700 TL’dir.

Dosya dolabı kullanım alanları

İsminden de anlaşılacağı üzere dosya ve evrak yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde sıklıkla karşınıza çıkan bir dolap türüdür. Amaç ofis, iş yeri ve arşiv gibi yerlerde düzen ve tertibin sağlanması, zamandan kazanma, oluşabilecek karışıklıkların önüne geçmek, çalışanların dikkat ve motivasyon kaybını engellemek ve bunun gibi birçok dağınıklıktan kaynaklı sorunun önüne geçmektir. Bütün bu detaylara önem veren üniversiteler, okullar, kamu daireleri, özel sektör iş yerleri, bankalar, evrak yoğunluğunun bir hayli fazla olduğu adliyeler, arşivler ve şirketler dosya dolaplarının sıklıkla kullanıldığı yerler arsındadır.

çelik dosya dolabı grup çelik dolap

Metal yurt dolabı

Öğrenci yurtları başta olmak üzere lojman gibi birçok kurumda tercih edilmektedir. Bunun sebebi öncelikle pratik ve kullanışlı olmasıdır. Daha sonra her renkte üretiminin mümkün olması ve özel boyalar ile boyama teknikleri sayesinde senelerce paslanmadan kalabilmesi ve kolaylıkla temizlenmesi gösterilebilir. Diğer yandan ahşap dolaplar gibi ağır olmaması ve işçilik gerektirmediğinden daha uygun fiyatlı olması da metal dolap tercih sebepleri arasındadır.

Metal yurt dolabı modelleri ve fiyatları nasıldır?

Model olarak bakıldığında pek çok modelin mevcut olduğu görülmektedir. Üstelik metal yurt dolabı istenilen modelin yapılması da mümkündür. Standartta tek ve çok kapaklı, sürgülü, kilitli, çekmeceli ve raflı modeller bulunmaktadır. Fiyat bilgisi talep ve ihtiyaçlara göre değişkenlik göstermektedir. O yüzden nasıl bir dolap istediğinizi ve özelliklerini belirlemeniz gerekmektedir. Yalnız bir kıyaslama yapmak gerekirse çelik dosya dolapları metal dolaplardan daha kalitelidir. Bu sebeple maliyet biraz daha fazla olabilir. Fakat ahşap dolaplardaki işçilik olayı olmadığı için de ahşap dolaplardan daha uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz.

Fiyatlar 650 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir.

Yurt dolabı kullanım alanları nerelerdir?

Aslında yurt dolaplarında şurada kullanılır burada kullanılır gibi bir ayrım yapmak pek de doğru olmaz ihtiyaç ve zevk bu hususta önemlidir. Ama kullanım alanlarını örneklemek gerekirse en başta yurtlar, lojmanlar, tarz oteller ve apart evlerde kullanıldığı görülebilir. Hafif ve temizliğe uygun olması, yerinin kolay değiştirilmesi bu dolapların tercih edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca gün boyu odalarında olamayan ve özel eşyalarını odalarında bırakmak zorunda kalan insanlar için güvenli ve sağlam olması en önemli özelliktir.

Metal okul dolabı nedir?

Öğrencilerin ve öğretmenlerin eşya ve ekipmanlarını düzenli bir şekilde koymaları için okulun dekorasyonunu bozmadan koridorlara ve öğretmen odalarına konumlandırılan kilitli bir dolap türüdür. Metal okul dolapları uzun ömürlü ve dayanıklı olması itibariyle ahşap dolaplara nazaran daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca her renkte olabilen okul dolapları ile okulun havasını değiştirmek çok kolaydır. Teknolojik gelişmeler sayesinde özel boyalar ve boyama teknikleri dolap boyalarına da değmiş olduğundan çizilme ve paslanma sorunu ortadan kalkmıştır. Ayrıca uzun ömürlü ve güvenli olan bir dolap için gayet uygun fiyatlara sahiptir.

Metal okul dolabı modelleri ve fiyatları

Araştırma yaptığınız taktirde çok fazla model olduğunu ve fiyatlarında dolap özelliklerine göre değiştiğini fark edeceksiniz. Uzun kapak, bölmeli kapak, raflı, askılı ve kilitli olmak üzere pek çok metal okul dolabı mevcuttur. Çelik yapısı itibariyle çok sağlam olduğu için senelerce kullanmak mümkündür. Bu şekilde düşünüldüğünde fiyatı piyasadaki diğer malzemelerden yapılan dolaplara nazaran gayet uygun olduğu söylenebilir.

Okul dolabı kullanım alanları düşünüldüğünde öğrencilerin fazla olduğu okullarda, kolejlerde, üniversitelerde ve kreşlerde bu dolaplara rastlamak mümkündür. Öğrencilerin kitaplarını ve eşyalarını muhafaza etmelerine yardımcı olan bu dolaplar gayet kullanışlıdır.

Metal arşiv dolabı

Kamu ya da özel sektördeki kurumlarda çalışanların zamanla oluşan evrakları saklamaları ve düzenli tutmaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı arşiv dolapları çok önemli eşyalar arasındadır.  Kurumların evraklarını saklamaları ve korumaya almaları da arşivleme ile mümkün olmaktadır. Evrakları belli bir düzene ve tarih sıralamasına göre sınıflandırmak için kapsamlı dolaplara sahip olmak gerekir. Kompakt adı verilen tekerlekli ve raylı sisteme sahip olan arşiv dolapları sayesinde istenilen evrak ve belgeye ulaşmak gayet kolaydır. Kompakt dolaplar sayesinde hem de yer tasarrufu sağlanmaktadır. Bu da küçük bir mekan için çok fazla evrak saklamanın mümkün olması demektir.

Metal arşiv dolabı modelleri ve fiyatları

Hakkında bilgi sahibi olmak için araştırma yaptıysanız metal arşiv dolabının raylı ve sabit olarak 2 kısma ayrıldığını göreceksinizdir. Eğer yeriniz dar ve kısıtlı ise raylı arşiv dolapları iş yeriniz için idealdir. Fakat geniş bir alana sahipseniz sabit dolaplarda kullanabilirsiniz. Peki arşiv dolabı fiyatları nedir? Belirli bir fiyat vermek mümkün değildir. Çünkü seçilen dolap modeline göre ve saç kalınlığına göre fiyatlar değişmektedir.

Arşiv dolabı kullanım alanları nerelerdir?

Evrak yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda çok fazla ihtiyaç duyulan arşiv dolaplarına hastanelerde, okullarda, bankalarda, kütüphanelerde, üniversitelerde, kolejlerde, özel ve kamu kuruluşlarında rastlamanız mümkündür. Tabi ki tavsiyemiz yeriniz fazla ya da az da olsa raylı sistemi seçmenizdir. Bu sistemde dolap kolaylıkla yan yana getirilip ayrılır ve dolap üzerine yaptığınız sınıflandırma sayesinde de hızlı bir şekilde istediğiniz evrak ve dosyaya ulaşmanız mümkündür.

Metal emanet dolabı nedir?

Emanet dolabı, insanların eşyalarını belli bir süreliğine bırakabilecekleri kilitli ve güvenilir olan genelde de tek gözlü dolaplara denilmektedir.

Çelik emanet dolabı modelleri ve fiyatları nasıldır?

Emanet dolapları raf şeklinde ve her rafta ayrı kapaklı ve kilitlidir. Büyük marketler müşterilerinin fazla eşyalarını bırakabilmeleri için emanet dolapları yaptırmışlardır. Bu sayede müşterilerinin rahat bir şekilde alışveriş yapmalarını sağlarlar.

Emanet dolabı kullanım alanları en çok nerelerde kullanılmaktadır?

Büyük marketlerde, alışveriş merkezlerinde, hava limanlarında bu dolaplara rastlayabilirsiniz.

Metal kartoteks dolabı nedir?

Üzerlerinde bilgilerin bulunduğu kartların konulduğu kutulu ve çekmeceli ön kısmı düz ya da stor kapaklı kilitli dolaplara denir. Kartoteks denilen kartların düzenli bir şekilde konulması, istenilen kartın kolaylıkla bulunabilmesi için kartoteks dolapları çok önemlidir. Bu dolaplar kilitlidir. Çünkü bilgilerin gizliliği önemlidir. Bilgilere ulaşmak gerektiği zaman ilgili kişiler tarafın dolap açılır.

Çelik kartoteks dolabı modelleri ve fiyatları

Fiyatlar farklılık göstermektedir. Korteks dolabı model olarak 2, 3, 4, 5 çekmeceli olarak değişmektedir. Piyasada ahşap ve plastik kartoteks dolapları da bulunmaktadır. Plastik malzeme kolay kırılabilir ve önemli bilgilerin saklanması için güvenilir değildir. Ahşap olan dolap plastik malzemeye nazaran daha güvenli olsa da işçilik ve ağırlığı yüzünden hem maliyetli hem de kullanışsızdır. Fakat çelik dolaplar hem sağlam hem de kullanışlı ve pratiktir.

Kartoteks dolabı kullanım alanları genelde ofislerde, bankalarda, hastanelerde masa yanlarından kullanılır.

Ayrıntılar için bizimle iletişime geçebilirsiniz: +90 212 612 13 27

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...