15 Gözlü Öğretmen Dolabı

0 out of 5

ÖLÇÜLERİ EN: 120 Cm DERİNLİK: 40 Cm YÜKSEKLİK: 170 Cm KAPI YÜKSEKLİĞİ: 184 Cm BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 39,5 Cm DOLAP GÖZ SAYISI: 15 GÖZ GENİŞLİĞİ: 37 GÖZ YÜKSEKLİĞİ: 32 KAPI...

10 Gözlü Öğretmen Dolabı

0 out of 5

  DERİNLİK: 40 Cm EN: 80 Cm YÜKSEKLİK: 170 Cm KAPI YÜKSEKLİĞİ: 30 Cm BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 39,5 Cm DOLAP GÖZ SAYISI: 10 GÖZ GENİŞLİĞİ: 37 GÖZ YÜKSEKLİĞİ: 32 KAPI...

5 Gözlü Öğretmen Dolabı

0 out of 5

EN: 45 Cm DERİNLİK: 40 Cm YÜKSEKLİK: 170 Cm KAPI YÜKSEKLİĞİ: 30 Cm BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 39,5 Cm DOLAP GÖZ SAYISI: 5 GÖZ GENİŞLİĞİ: 37 GÖZ YÜKSEKLİĞİ: 32 KAPI AÇILMA...

Öğretmen dolabı okullarda, dershanelerde, kütüphanelerde kullanılan; evrak, doküman ve değerli eşyaları koymakta kullanılan eşyalardan bir tanesidir.

Bu ürünler ham maddesi bakımından üçe ayrılır:

  • Ahşap
  • Çelik
  • Plastik

Ahşap ürünlerin nem tutma ve farelenme ihtimali fazla olduğu için; çelik olanların da paslanma veya kesme ihtimaline karşı en çok plastik dolaplar tercih edilir. Bu ürünler çelik olanlara oranla çok daha sağlıklıdır ve ömrü çok daha uzundur. Ahşap kullanılarak hazırlanan ürünler ise en az tercih edilendir. Öğretmen odaları ya da sınıflarda öğretmenler için kullanılabilir camlı ya da camsız metal dosya dolabı modelleri de bulunmaktadır.

Bu Ürünler Model Bakımından 2 Sınıfa Ayrılmaktadır

Çok gözlü ve iki kapılı olmak üzere 2 sınıfa ayrılmaktadır. Çok gözlü öğretmen dolabı şekil itibarı ile emanet dolaplarına benzemektedir. Çok küçük bölümlerden oluşmaktadır. Bu model ürünler beş kapaklı, 10 kapaklı ve on beş kapaklı olarak üç çeşittir. Bu modellerde standart renk açık gridir. Ahşap olanlarda renk olarak kahverengi, çelik olanlarda gri, plastiklerde ise beyaz tercih edilir. İki kapılı öğretmen dolapları ise şekil açısından evimizde kullandığımız ürünlere benzer.

Camlı olanlar içerisine kitap konulduğu için camsız olanlara oranla daha çok tercih edilir. Camlı olanların içerisi kolayca görebilirsiniz. Bu durum da öğretmenlerin içerisinde neler olduğunu öğrenmesini kolaylaştırır. Bu ürünler ayrıca emanet dolabı şeklinde de kullanılabilir.

Ahşap ve plastik dolaplar demonte olma özelliği taşırken çelik ürünlerde sökme geri takma yapılmamaktadır. Bu durum onların İç içe geçmesini önlediği için oldukça güvenlidir. Ahşap ve plastik dolapların demonte olması onların taşınmasını ve tamir edilmesini kolaylaştırır. Asma kilitli öğretmen dolapları bulunsa da gömme kilitli modelleri çok daha güvenlidir.

Bu özellikleri sayesinde gömme kilitli ürünler daha çok tercih edilir. İçerisinde askılı modellerin de olduğu ürünler bulunmaktadır ancak zaten öğretmenler odasında montu asacak yer bulunduğu için bu model pek tercih edilmez.Öğretmen dolabı, kabin tipi mobilya sınıfına girmektedir.

ÖĞRETMEN DOLABI ÖLÇÜLERİ

Çok gözlü öğretmen dolaplarının yüksekliği ortalama 170 cm iken, iki kapılı ürünlerin yüksekliği ortalama 175 cm’dir. Çok gözlü olanların derinliği standart olarak 40 cm’dir. İki kapılı ürünlerin derinliği ise ortalama 38 cm’dir. Çok gözlü ürünler genişliği göz sayısına göre değişir ve ortalama 40 ila 120 cm arasındadır. İki kapılı ürünlerin genişliği ise 75 cm’dir. Bu ölçüler dışında istenilen ölçüde dolap imal edilebilir.

ÖĞRETMEN DOLABI FİYATLARI

Öğretmenlerin kullanmış olduğu dolapların fiyatını etkileyen pek çok etmen bulunmaktadır. Örneğin; Çok gözlü ürünlerin fiyatı göz sayısına göre değişiklik gösterir. Beş gözden daha fazla göze sahip çok gözlü ürünler, iki kapılı olanlardan çok daha pahalıdır. Plastik öğretmen dolabı en ucuz olanlardan biridir.

Ahşap olanlar, çelik olanlara oranla çok daha ucuzdur. Bunun yanı sıra gömme kilitli olanlar da asma kilitli modellere oranla daha pahalıdır. Öğretmen dolabı modelleri ve fiyatları için +90 212 612 13 27 nolu numaradan bizimle iletişime geçiniz.

Loading...