Mavi Kapaklı Malzeme Dolabı

Stok Kodu:
Availability:
Stokta

Çelik malzeme dolabı kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Ahşap muadillerine oranla oldukça fazla avantajlara sahip olan çelik malzeme dolabı için imalat aşamasındaki kalite kuralları da kullanım ömrünü doğrudan etkilemektedir. Ahşap malzeme dolapları özellikle sıvı teması sonucunda deformasyona uğrayabilmektedir. Bu sebeple çevresel faktörlerden etkilenmeyen malzeme ile üretilmiş dolapların tercih edilmesi kaçınılmaz olmaktadır.

Malzeme dolabı imalatında temel hedefimiz müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Müşterilerin memnuniyeti ise uzun kullanım ömrü ve yoğun kullanımda dahi deforme olmayan özelliklere sahip dolaplarla sağlanabilmektedir. Bu sebeple malzeme kalitesi bizim için azami ölçüde değerlidir. Ana malzeme olan çelik alaşımlı levhaların kalınlıkları ve karbon oranları ile malzeme dolabı imalatı için yeterli düzeye sahip olması gerekir. Firmamız ana malzeme temininde Ereğli Demir Çelik tesislerini tercih etmektedir. Bu işletmede soğuk haddelenme prensibine göre imal edilen saç levhalar Türk standartları kurumunun istediği nitelikleri de barındırmaktadır. Ana malzemenin dışında ara malzemeler olan boya, kilit sistemi, menteşe, raf tutucuların da yeterli kaliteye sahip olması, malzeme dolabı toplam kalitesini doğrudan ilgilendirmektedir. Malzeme dolapları firmamızda standart ebatlarla üretilmektedir. Standart ebatların dışında işletmeler dolapları konumlandıracağı alana uygun bir ebat da isteyebilir. Bu isteklerinin yerine getirilmesinde firmamız projelendirme ve imalat aşamalarında da titiz bir takip gerçekleştirmektedir. Malzeme dolabı için belirlenen standart rengin dışında farklı renk tercihlerinde bulunmak isteyen işletmeler, bu renklerin belirlenmesi aşamasında dekoratif bir kaygı ile hareket etmektedir. Dolapları konumlandıracakları alandaki renk ağırlığı ya da işletmelerinin rengine sahip dolaplar tercihte ilk planda değerlendirilebilmektedir.

 

Malzeme Dolabı Özellikleri

 

Malzeme dolabı için firmamız tarafından elektrostatik toz boya kullanılmaktadır. Bu boyanın çevresel faktörlere karşı mukavemet gücüne sahip olması, seçimimizdeki temel nedendir. Özellikle sıvı, nem, toz, sıcaklık farkı gibi etkenlere karşı oldukça yüksek seviyede bir dayanım sağlaması, bu boyanın ana özelliğidir. Ayrıca bu boyanın darbelere ve çizilmelere karşı da güçlü bir duruşa sahip olduğunu ifade etmeliyiz. Kromajlı ispanyolet gömme kilit sistemi ile malzeme dolabı kullanımı standart bir güvenliğe kavuşmaktadır. İşletmeler bu kilit sisteminin dışında dilerlerse farklı güvenlik seviyelerine sahip kilitleri de sipariş sırasında belirtebilirler. Bu durumda kilit montajı da projelendirilip uygulamaya alınmaktadır. Çelik malzeme dolapları için kapak açılma açısı oldukça önemlidir. Kapakların dar açı ile açılması iş verimliliğini azaltır. Bu sebeple firmamız tarafından üretilen malzeme dolabı kapakları yüz seksen derecelik açılma oranı ile yüksek bir iş verimi vaat etmektedir. Raf sistemlerinin isteğe göre ayarlanabilmesi sayesinde farklı hacimdeki malzemelerin muhafazası da kolaylıkla sağlanabilmektedir. Firmamız seyyar raf sistemi için dolap içerisinde şerit raf tutucuları sağlam punta kaynağı ile sabitlemiştir. Böylece raf sayısının artırılıp azaltılması da mümkün hale gelebilmektedir. Firmamızın malzeme dolabı için rafların istenilen ağırlık oranına dayanabilme özelliğine sahip nitelikle üretilebilme imkânına sahip olması sektördeki kalitesinin de bir göstergesidir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Mavi Kapaklı Malzeme Dolabı” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...