Raflı Malzeme Dolabı

0 out of 5

ÖLÇÜLERİ EN: 92 Cm DERİNLİK: 40 Cm YÜKSEKLİK: 198 Cm KAPI YÜKSEKLİĞİ: 184 Cm BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 39,5 Cm DOLAP GÖZ SAYISI: 5 DOLAP RAF SAYISI: 4 TAŞIMA KAPASİTESİ: 50...

Mavi Kapaklı Malzeme Dolabı

0 out of 5

Çelik malzeme dolabı kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Ahşap muadillerine oranla oldukça fazla avantajlara sahip olan çelik malzeme dolabı için imalat aşamasındaki kalite kuralları da kullanım ömrünü doğrudan etkilemektedir. Ahşap malzeme...

Açık Mavi Kapaklı Malzeme Dolabı

0 out of 5

İşletmeler için farklı hacimlere sahip malzemelerin muhafazası için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Ahşap dolapların malzeme muhafazasında özellikle çevresel faktörlere karşı dayanımı düşüktür. Bu sebeple işletmeler çelik malzeme dolabı kullanımını hem daha...

Malzeme dolabı çeşitli ürünlerin veya aletlerin depolanmasında kullanılan ürünlerdir. Farklı alanlarda kullanılan bu dolap, tasarım açısından da farklılık göstermektedir. Örneğin raf sistemi, kapı sayıları ve ölçüleri tamamen kullanım alanına göre belirlenmektedir. Takım, alet veya iş kıyafetleri gibi ürünler, bu dolap sayesinde güvenli bir şekilde saklanabilmektedir.

Çelik malzeme dolabı daha çok ağır iş makinelerinin veya tonaj olarak ağır olan her türlü malzemenin depolanmasında kullanılır. Ayrıca bu dolaplar, dışardan gelebilecek darbelere karşı da oldukça dayanıklıdır. Uzun ömürlü kullanımlara uygun olmakla birlikte, üretim kalitesine bağlı olarak değişik fonksiyonel özellikle de sahiptir.

MALZEME DOLABI MODELLERİ VE KULLANIM ALANLARI

Malzeme dolapları atölyelerde, ticarethaneler de, teknik servis dükkanlarında ve en çokta sanayi sektöründe kullanılmaktadır. Kullanım alanlarının ortak özelliği, farklı maddelerin veya ürünlerin sabit bir bölgede konumlandırılmasını sağlamaktır. Dolap modelleri ise, kapı sayısı başta olmak üzere, değişik tasarımlara sahiptir.

Örneğin bazı ürünler de tek kapı, bazılarında ise çift kapı kullanılabilmektedir. Yine kilit sistemi de, modellerin farklılaşmasını sağlayan temel özelliklerdir. Metal malzeme dolabı modelleri anahtar sistemi ile güvenliği sağlanmaktadır. Fakat bazı dolaplarda, kilit sistemi de kullanılmaktadır.

Menteşe sayısı, raf bölmeleri, taşıyabileceği yük miktarı gibi özellikler, yine model farkına göre de değişmektedir. Renk olarak, gri veya mavi tonlarında üretilmektedir. Tabi, bu özellikler üretici firmadan firmaya göre de değişmektedir.

MALZEME DOLABI ÖLÇÜLERİ

Malzeme dolabı ölçüleri her ürün modelinde olduğu gibi değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin kapı sayısı ve iç hacim boşluğu ölçülerin değişmesini sağlayan temel özelliklerdir. Üretimde kullanılan sabit ölçüler ise, eni 800, yüksekliği 1100, derinlik ise 500 milimetredir. Bu ölçüler, klasik çift kapılı malzeme dolaplarında kullanılmaktadır.

Bireyler, özel siparişlerde de, söz konusu ölçülerin değiştirebilmektedir. Özellikle de, metal parçalarının kalınlığı, üretim de ön plana çıkan değerler arasında yer almaktadır. Yine bu ürünlerin ağırlığını da bu ölçüler belirlemektedir. Derinlik ise, raf sayısına göre değişmektedir. Uygun bir malzeme dolabında en tek raf kullanılmaktadır.

MALZEME DOLABI ÖZELLİKLERİ VE FİYATLARI

Malzeme dolabı fiyatları, söz konusu ürünlerin özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Fiyatlarda, üretim kalitesi ve kullanılan malzeme çeşidi de etken bir rol oynamaktadır. Ülkemizde satılan malzeme dolabının fiyatları ortalama 600 Türk Lirasıdır. Tabi bu fiyat, genel özelliklere sahip olan ürünler için geçerlidir.

Bazı malzeme dolaplarında çekmece sistemleri de kullanılmaktadır. Özellik bakımından gelişmiş olan bu dolaplar, içerdiği metal birleşenler sayesinde, yüksek bir depolama performansı da sunmaktadır. Fiyat ve model hakkında detaylı bilgi için +90 212 612 13 27 nolu numaradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Loading...