10'lu telefon dolabırenkli tek ve ikili soyunma dolabıpersonel soyunma dolapları modelleri

Metal kilitli dolaplar güvenilir mi, boyutları nelerdir? soruları giderek merak konusu oluyor. Güvenliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu zamanlarda, bizlere sunulan her fırsatı değerlendirmek yararımıza olabilir. Değişen dünyayla birlikte, birçok alanda güvenlik önlemlerinin arttırılması ve kullanılması yararımıza olduğu kadar güvenliğimiz içindir de.

Kullanılan onca farklı alanlardan bir tanesi de dolaplardır. Günümüzde dolapları sadece kıyafetlerimizi koruyup, muhafaza etmek için değil, hayatımızda önemli yer taşıyan nesne ve eşyaları gizlemek veya korumak içinde kullanıyoruz. Kilitli demir dolaplar tamamen hayatımıza girmiş olmasıyla beraber, güvenliği her an arama isteğimiz kaybolmuştur.

KİLİTLİ METAL DOLAP GÜVENİLİR Mİ?

Güvenli olarak tanımlanan bu dolapların bazılarında bulunan tasarımlarından ötürü anahtarları kaybetmek veya birçok kopya anahtarın olmasıyla beraber, bunların bize sıkıntılar çıkarabilme olasılıklarının azaldığı kabul edilebilir bir gerçek.

Çelik kilitli dolapların tamamen diğer ürünlere göre daha güvenli ve daha emniyetli olduğu aşikar. Farklı şekil ve düzeylerde olsalar da hepsindeki ortaç amaç aynıdır. Belki de bu kilitli dolapların bizlere sunduğu en güzel araçlarından biridir.

KİLİTLİ ÇELİK DOLAP ÖLÇÜLERİ NELERDİR?

Bu dolaplarda tam ve yarım boy olmak üzere iki ana seçenek vardır.

YARIM BOY OLANLARIN EBATLARI:

 • Genişlik: 40 santimetre
 • Derinlik: 80 santimetre
 • Yükseklik: 200 santimetre

TAM BOY OLANLARININ EBATLARI:

 • Genişlik: 80 santimetre
 • Derinlik: 40 santimetre
 • Yükseklik: 200 santimetre


KİLİTLİ DOLAP NERELERDE KULLANILIR?

1- Hizmet sektöründe: SPA merkezlerinde, otellerde, spor salonlarında, hamamlarda kullanımı uygundur. Bu alanlarda yerin zaten fazlaca hacim kaplamasından yarım boy dolaplar tercih edilir. Hizmet sektörü olduğundan ötürü de kullanıma en uygun ve güvenli olacak olanlardır.

2- Fabrikalarda- Fabrika Sektöründe: İş gücünün artmasıyla çoğu fabrikalarda uygulanan vardiye sistemi, kilitli dolapların kullanıldığı önemli sektörlerden biridir. Birçok fabrikanın yönetmeliğinde olan, personellerin kişisel eşyaları tamamen kendi üzerlerine zimmetlidir cümlesinden ötürü kullanılacak dolap olarak en mantıklı seçimdir. Yine bu tarz yerlerde yarım boy kullanılacağı gibi isteğe göre tam boyda kullanılabilir.

3- İnşaat Sektöründe: En az fabrikalarda olduğu gibi yine burada da eşyalar işçilerin üstüne zimmetli olduğundan kullanılması gereken alanlardan biridir. Burada eşya kalabalığından ve boyut farklılığından ötürü yarım boy yerine tam boy kullanımı daha uygun olacaktır.

4- Mağazalarda- Alışveriş Sektöründe: Belki de gün içerisinde en çok insanların ziyaret ettiği yerlerden biri olan işlek mağazalar ve AVM’ler şifreli dolapların kullanılması mantıklı olan yerlerden biridir. Performans bakımından da yarım boy olanlar daha iyi duracaktır.

5- Askeri Alan: Askeride kullanılacak en güvenli olanlar tartışılmasız şifreli olanlarıdır. Askeriyenin tam olarak ihtiyaç duyduğu saklama alanına sahip olan bu ürünlerde, tam boy kullanımı askeri alana daha işlevsel olacaktır.

6-Okul-Yurtlar: Öğrenciler eşyalarını, kişisel ürünlerini rahatça koyabileceği ve yine eğitim sektörüne uyum sağlayacak en güvenli olanları şifreli dolaplardır. Eğitim alanında daha çok tam boy kullanımı tavsiye edilir.

METAL KİLİTLİ DOLAP FİYATLARI

Yapımında kullanılan malzemelerin ve boyut farklılıklarından dolayı fiyatlar değişebilecektir. Genel olarak kilitli dolapların fiyatları 200 Türk Lirasından başlayıp 500 Türk lirasına kadar değişmektedir.

ASMA KİLİTLİ ÇELİK DOLAP FİYATLARI

Bu dolapların fiyatı ne amaçla kullanıldığına göre değişim gösterir.

1- Çelik kilitli dosya dolaplarının fiyatlarının genel aralığı 300-325 Türk Lirası arasındadır.

2- Kilitli metal evrak dolaplarının fiyatları ise 325-350 Türk Lirası arasındadır.

3- Kilitli demir normal dolapların fiyatları ise 400-800 Türk Lirası arasındadır.

Kilitli metal dolap modelleri için aşağıdaki görsele tıklayınız.

Bu kilitli elbise dolapların fiyatı her alanda kullanıldığı için neredeyse sabit diyebiliriz. Sadece boyut ve ebat farkından ötürü küçük fiyat artışları olsa da genel olarak piyasaları 370-750Türk Lirası arasındadır

Soyunma dolabı, evrak dolabı ve emanet dolabı ürünlerinden daha çok tercih edilen kilitli çelik metal dolaplar güvenlik yönünden üst seviyededir.

 

Yorumlar: “Kilitli Dolap

 1. Can Ramazanoğlu

  Merhaba,
  Depomuzda numune saklamak için tam boy Asma Kilitli metal dolap almayı düşünüyoruz fiyat rica ediyoruz

  1. admin

   Merhaba;

   +90 212 612 13 27 telefon numarasından fiyat alabilirsiniz. Döviz kurundaki fiyat değişimlerinden dolayı fiyatlar güncellenmektedir.

   Anlayışınız için çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...