Dört Çekmeceli Kartoteks Dolabı

0 out of 5

DÖRTLÜ KARTOTEKS DOLABI HAKİ ÖLÇÜLER EN: 46,5 Cm DERİNLİK: 62 Cm YÜKSEKLİK: 133 Cm DÖRTLÜ KARTOTEKS DOLAPLARI HAKİ ÖZELLİKLER Dörtlü çekmeceli kartotekse dolabı sağlam punta kaynaklı Dörtlü çelik kartoteks dolabı...

Dört Çekmeceli Çift Klasörlü Kartoteks Dolabı

0 out of 5

DÖRTLÜ KARTOTEKS DOLABI ÖLÇÜLER EN: 84 Cm DERİNLİK: 62 Cm YÜKSEKLİK: 128 Cm

4 Gözlü Kartoteks Dolabı

0 out of 5

  ÖLÇÜLER EN: 46,5 Cm DERİNLİK: 62 Cm YÜKSEKLİK: 133 Cm

3 Gözlü Kartoteks Dolabı

0 out of 5

ÖLÇÜLER   EN: 46,5 Cm     DERİNLİK: 62 Cm   YÜKSEKLİK: 102 Cm

2 Gözlü Kartoteks Dolabı

0 out of 5

Özellikle kamu kurumları başta olmak üzere ofis ortamına sahip her işletme için gerekli olan 2 gözlü kartoteks dolapları modelimizin temel işlevi pratik bir dosya muhafaza ortamı sunmasıdır. Bu pratikliğin sebeplerinden...

Kartoteks dolabı küçük ürünlerin ve dosya tarzı objelerin depolanmasında kullanılmaktadır. Bu dolaplar, farklı şekillerde üretilmekle beraber, farklı alanlarda da kullanılmaktadır. Örneğin eczane, avukat bürosu, kırtasiye ve adliye sarayları, başlıca kullanım alanlarına dahil edilmektedir. Üretimde, çelik veya metal malzemeler yer almaktadır. Çelik kartoteks dolapları, sağlam olmakla beraber, dışardan gelebilecek darbelere karşı da korunaklıdır. Yine üretimde kullanılan malzeme, dolabın kullanım alanına göre de değişkenlik göstermektedir.

Metal kartoteks dolapları ise, en az çelik kadar sağlam olsa da, daha çok ağır şantiye ortamlarında tercih edilmektedir. Tasarım olarak, gri veya siyah renklere sahiptir. Arşiv dolabı ve olarak da bilinen bu ürünler, büyük bir depolama kolaylığı sağlamaktadır. Bulunduğu ortamda ki evrakların birbirine karışmasını engellerken, birde aranılan belgelere kolay bir ulaşım sağlamak konusunda da oldukça iddialıdır. Bu dolap modeline ek olarak dosya dolabı da bulunmaktadır. Metal dosya dolapları  da belge, evrak, klasör gibi eşyalar için kullanılır.

KARTOTEKS DOLAP MODELLERİ VE KULLANILDIĞI ALANARI

Farklı ölçülerde ve tasarımlarda üretilen kartoteks dolabı, kullanım amacına göre değişik şekillerde tercih edilmektedir. Genel kullanım amacı ise, evrak tarzı belgelerin düzenli bir şekilde arşivlenmesini ve kişisel dosyaların korunmasını sağlamaktır. Bu nedenle, farklı modellerde tasarlanmak ve tine farklı ağırlıklara sahip olabilmektedir. Ayrıca depolama alanı veya çekmece sayısı da farklı gösteren diğer özellikler arasındadır. Genelleme yapılırsa, ili, üç ve 4 çekmece gözü olabilecek bir şekilde üretilmektedir.

Kartoteks dolapları teleskopik yay sistemi ile çalışmaktadır. Bu sistemin en büyük özelliği ise, söz konusu dolabın depolama alanının genişlemesini sağlamasıdır. Üç veya dört çekmeli dolaplar, ortalama 30 kilogram yük depolama kapasitesine sahiptir. Tüm modellerin ortak özelliği ise, geniş bir iç hacim e sahip olmasıdır

KARTOTEKS DOLAP EBATLARI

Çelik metal kartoteks dolapları, farklı ölçülerde ve ebatlarda üretilmektedir. Ölçüler genel olarak, çekmece sayısı baz alınarak belirlenmektedir. Üretim hizmeti veren firmalar, genel olarak 4 çekmeceli dolaplarda kullandıkları ölçüler, 46 cm 62 cm ve 133 cm dir. Ayrıca saç kalınlıkları 07, 08 ce 09 milimetre arasında değişmektedir. Ayrıca verilen ölçüler, 5 çekmeceli veya 3 çekmeceli dolap türlerinde farklılık gösterebilmektedir. Firmaların ölçülendirme sistemi farklı olsa da, depolama alanı kapasitesi hemen hemen aynıdır.

KARTOTEKS DOLAP FIYATLARI VE ÖZELLİKLERİ

Bu ürünlerin başlıca özellikleri, kullanılan ortamlara şık bir hava katması, fiyat olarak uygun olması ve temizliğinin oldukça pratik olmasıdır. Aynı çekmece boyutlarına sahip olan bu dolapların raylı modelleri ise, 45 kilogram yük depolama kapasitesine sahiptir. Yine arşivleme amacı ile saklanan belgelerin sayısı bir hayli fazla ise, bu modellerin kullanılması gerekmektedir.

Ayrıca, bu dolaplar hemen hemen tüm ortamlarda konforlu bir şekilde kullanılmaktadır. Ortama bulunan eşyalara uyum sağlayabilecek renklerde de üretilmektedir. Çelik kartoteks dolap fiyatları 500 TL ile 1000 TL arası değişmektedir. Fiyatların değişmesinin genel sebebi, dolabın özellikleri ve markasıdır. Ayrıca, yine taşıyabileceği yük kapasitesi de, fiyatlara etki yapmaktadır.

Loading...