İş Güvenliği Soyunma Dolabı Modelleri ve Fiyatları - Gökerler Çelik Metal

eğimli mavi 2 li soyunma dolabımetal eğimli 4 lü dolapmetal eğimli 2 li dolapçelik metal temizlik dolabımetal temizlik dolabı2'li yeşil soyunma dolabnıtekli çelik metal dolaplarımavi çelik dokuzlu dolaplarsoyunma dolaplarıpersonel dolabı gri metalçelik üçlü-soyunma-dolabı-modellerikahverengi-12-gozlü soyunma dolap

İş güvenliği soyunma dolabı modelleri ve fiyatları ile ilgili detaylar burada. Son zamanlarda fazlaca gündeme gelen iş kazalarının sonucu olarak gelen ölümler ya da yaralanıp sakat kalmalardan dolayı oldukça önemli hale gelen iş güvenliği, İSG olarak kısaltılıp çalışanları hukuki, kamusal olarak koruma altına almıştır. Bu nedenle iş yerlerinde işçilerin güvenliği için iş güvenliği soyunma dolabı da kullanılmaktadır.

İŞ GÜVENLİĞİ NEDİR?

İş güvenli tam anlamıyla çalışanların sağlıklı ve güvenli şartlarda çalışması, çalıştıkları ortamın güvenli olması amacıyla alınan tedbirler veyahut önlemler olarak açıklanabilir. İş sağlığı ve güvenliğini kapsamış olan bir bilim dalının olması haricinde bu bilimin, işyerlerinde yapılan işin sorunsuz yürütülmesidir. Tartışmalar çıkmaması adına doğru bir adım ile bunlarla bağlantılı olabilecek ortaya çıkan veya çıkabilecek olan tehlikelerden, çalışanların fiziksel ve psikolojik sağlığına zarar getirebilecek şartlardan korunma ve bu nedenle daha güvenli bir iş hayatı ortamı oluşturabilmek amaçlı yapılan ve hala yapılmaya devam eden bir metottur. Ayrıca bilim olarak adlandırdığımız bu yapı sadece çalışanı koruma amaçlı değil, bunun yanında iş yerini, iş yerine bağlı kuruluşları ve işin gerçekleştirildiği ortamı koruma olayını da kapsamaktadır.

İŞ GÜVENLİĞİ DOLABI NEDİR?

Çalışanların kişisel eşyalarını ve kişisel kıyafetlerini iş saatlerinde güvenli bir yere bırakması amacıyla kullanılan dolaplardır. İlerleyen teknolojiden ötürü günümüzde şifreli iş güvenliği dolaplarının da çıkmasıyla beraber birçok iş yerinde bu dolaplar kullanılmaktadır. Çalışanların sadece kişisel eşyaları için değil, tıbbi ve ilk yardım amaçlı hazır halde bulunan ürünlerin muhafaza edilmesi de bu dolaplarda olmaktadır.

İŞ GÜVENLİĞİ DOLABININ ÖZELLİKLERİ VE FİYATLARI

Bu dolaplar ile ilgili güvenlik hususlarını dikkate aldığımızda şu söz yer almaktadır:

Soyunma odalarında her çalışan için çalışma saatleri içinde giysilerini koyabilecekleri yeterli büyüklükte kilitli dolaplar bulundurulur.

Resmi yönetmelikte bizzat yayınlanan, alakadar olan yönetmeliğe göre kilit bulundurulması zorunludur. Fakat kilit çeşidi ile ilgili kesin bir bilge yayınlamamıştır. Yani tamamen isteğe bağlı olarak asma kilit kullanabilirsiniz ya da gömme kilit veya son teknoloji olan elektronik kilit tercih edebilirsiniz. Burada önemli olan iş yerine ve sizlere hangi tipte kilidin uygun olduğudur.

İş güvenliği dolaplarının en büyük özelliği kabin köşelerinin bükümüdür. Bu sayede, herhangi bir şekilde dolabın keskin yerleri işçilerin ellerini kesemeyecektir. Bunun amacı kazara ya da bilerek çalışanın zarar görmesini engellemektir. Ayrıca personel dolabının raf ve askılıkları tam yerine oturmalı ve en az iki bölmesi olmak zorundadır. Bununla da ilgili bir yönetmelik vardır.

İş güvenliği dolaplarının fiyatları ise yine dolabına göre değişmektedir.

Kişisel koruyucu malzeme dolaplarının fiyatları ise yapımında kullanılan malzemeye göre fiyat aralığı değişim göstermektedir.

Metal olan iş güvenliği dolaplarının fiyatı biraz daha yüksektir.

Çelik olan iş güvenliği soyunma dolabı fiyatı ise yaklaşık olarak ortalama 500 Türk Lirasıdır. Fiyatlar ürünlere göre farklılık göstermektedir.

İŞ GÜVENLİĞİ DOLABI ÖLÇÜLERİ

·       EN: 80 Cm

·       DERİNLİK: 40 Cm

·       YÜKSEKLİK: 200 Cm

·       KAPI GENİŞLİĞİ: 33,7 Cm

·       KAPI YÜKSEKLİĞİ: 165 Cm

·       BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 40 Cm

·       İÇ BÖLÜME: 19+19 Cm

·       DOLAP GÖZ SAYISI: 2

·       KAPI AÇILMA DERECESİ: 90

·       GÖVDE MALZEMESİ: ÇELİK SAÇ

·       GÖVDE BOYA: ELEKTROSTATİK TOZ BOYA

·       GÖVDE RENGİ: RAL 7035 ( KIRLI BEYAZ)

·       KİLİT MEKANİZMASİ: HER KAPI İÇİN 1 ADET ASMA KİLİT MODÜLÜ

Loading...