Çok satanlar

198’lik Dosya Dolabı

0 out of 5

ÖLÇÜLERİ EN: 92 Cm DERİNLİK: 40 Cm YÜKSEKLİK: 198 Cm KAPI YÜKSEKLİĞİ: 184 Cm BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 39,5 Cm DOLAP GÖZ SAYISI: 5 DOLAP RAF SAYISI: 4 KAPI AÇILMA DERECESİ:...

Camlı Dosya Dolabı 198’lik

0 out of 5

EN: 92 Cm DERİNLİK: 40 Cm YÜKSEKLİK: 198 Cm KAPI YÜKSEKLİĞİ: 184 Cm BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 39,5 Cm DOLAP GÖZ SAYISI: 5 DOLAP RAF SAYISI: 4 KAPI AÇILMA DERECESİ: 180...

Tek Kapılı 198’lik Dosya Dolabı

0 out of 5

·        EN: 50 Cm ·        DERİNLİK: 40 Cm ·        YÜKSEKLİK: 198 Cm ·        KAPI YÜKSEKLİĞİ: 184 Cm ·        BÖLÜM...

Tek Kapılı 100’lük Dosya Dolabı

0 out of 5

  EN: 50 Cm DERİNLİK: 40 Cm YÜKSEKLİK: 100 Cm KAPI YÜKSEKLİĞİ: 85 Cm BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 39,5 Cm DOLAP GÖZ SAYISI: 3 DOLAP RAF SAYISI: 2 KAPI AÇILMA DERECESİ:...

Tek Kapılı 130’luk Dosya Dolabı

0 out of 5

·         EN: 50 Cm ·         DERİNLİK: 40 Cm ·         YÜKSEKLİK: 130 Cm ·         KAPI YÜKSEKLİĞİ: 115 Cm ·         BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 39,5 Cm ·         DOLAP GÖZ SAYISI: 4 ·         DOLAP RAF SAYISI: 3 ·         KAPI AÇILMA DERECESİ: 180...

Gri Camlı 198’lik Dosya Dolabı

0 out of 5

Gri camlı 198’lik dosya dolabı modelimiz, dekoratif bir şıklık arayan ofisler için özel olarak tasarlanmıştır. Çelik saç levhalar dosya dolabı üretimi için temel malzemelerdendir. Bu sebeple bu malzemelerin kaliteli olması...

Kırmızı Camlı 198’lik Dosya Dolabı

0 out of 5

Ofis kullanımlarının vazgeçilmez demirbaşlarından olan çelik dosya dolabı için farklı modellere sahip üretimler gerçekleştirmekteyiz. Bu modellerden biri olan kırmızı camlı 198’lik dosya dolabı modelimiz ile şirketinizdeki dekorasyon rengine uygun bir...

130’luk Dosya Dolabı

0 out of 5

  ÖLÇÜLERİ · EN: 92 Cm · DERİNLİK: 40 Cm · YÜKSEKLİK: 130 Cm · KAPI YÜKSEKLİĞİ: 115 Cm · BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 39,5 Cm · DOLAP GÖZ SAYISI: 4...

100’lük Dosya Dolabı

0 out of 5

ÖLÇÜLERİ EN: 92 Cm DERİNLİK: 40 Cm YÜKSEKLİK: 100 Cm KAPI YÜKSEKLİĞİ: 85 Cm BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 39,5 Cm DOLAP GÖZ SAYISI: 3 DOLAP RAF SAYISI: 2 KAPI AÇILMA DERECESİ:...

Dosya dolabı, pek çok iş yerinde bulunan çeşitli evrakları muhafaza etmek ve düzenli olarak arşivlemek için kullanılan bir dolap çeşididir. Mesleğinizden kaynaklı bir hayli evrak bulunduruyorsanız evraklarınızı saklamak için bir dosya dolabına ihtiyacınız var demektir. Bir dosya dolabı edindikten sonra etrafınızdaki tüm dağınıklıktan nasıl bir anda kurtulabildiğinize siz de şaşıracaksınız.  Ürünler, açık bir yerde dağınık şekilde duran evraklar, dosyalar ve klasörler tozların artmasını engellemektedir.

Çelik dosya dolabı yapıları gereği, kabin tipi mobilya sınıfına girer. Aynı zamanda sökülüp tekrar monte edilebilmeleriyle demonte mobilyalardır. Ahşaptan veya çelikten yapılır.

Metal dosya dolabı, ahşap olanlara oranla çok daha güvenlidir. Eskime payı ve yıpranma payı ahşap ürünlere oranla daha iyidir. Karşılaştırma yapacak olursak her zaman çelik ürünleri tercih etmenizden yanayız. Uzun süreli ekonomik adım atmak istiyorsanız kesinlikle çelik, metal ürünleri tercih etmelisiniz.

Dosya Dolabı Kullanım Alanları

Günümüzde pek çok sektörde ve farklı faaliyetler gösteren iş yerlerinde kullanılmaktadır. Eğitim sektöründe hizmet veren okullarda, turizm sektöründe hizmet veren oteller, devlet kurumları, bankalar ve turizm bürolarında, serbest çalışılan bürolarda ve diğer tüm ofis tipi çalışma yerlerinde çelik dosya dolabına ihtiyaç duyulmaktadır.

Dayanıklı yapısı ve rahat kullanımı ile birçok ofiste tercih edilmektedir. Ofisinizde meydana gelebilecek her türlü yangın ve sel baskınına karşı oldukça dayanıklıdır. Hem kullanışlılığı hem de şıklığı sayesinde dosya dolabı dünya çapında pek çok iş yerinde kullanılmaktadır.

Pek çok iş yerinin tercih etmesinin başka bir sebebi de kurulumunun kolay olması ve maliyetinin oldukça az olmasıdır. Ofislerde kapladığı az alanıyla ofisinizin kullanım alanını daha kullanışlı hale getirmenizi sağlayacaktır.

Klasör Dolabı

Klasör dolabı genel olarak ofislerde kullanılmaktadır. Herhangi bir iş yerinde dosyaların fazla olması sebebiyle ihtiyaç duyulmaktadır. Memuriyet ya da kağıt bolluğu olan iş yerlerinde genel olarak tercih edilir ve farkındalık yaratmak içinde kullanılmaktadır. Ofiste yer alması ayrıca daha iyi bir hava katacaktır. Bu havayı daha üst mertebeye çekmek adına renkli klasör dolabı tercih edilebilir. Ofislerinizin hem müşteri açısından hem de sizin rahatlığınız açısından dizayn edilmesi de oldukça önemlidir. Yapacağınız en ufak ayrıntı bile hem ofis görünümünü hem de sizin rahatlığınızı etkileyecektir. Renk olayı da bu ayrıntılardan bir tanesidir. Renk seçimini yapmak istediğinizde mutlaka metal klasör dolap kataloğu incelemesi yapmalısınız. Bu sayede tercihlerinizi daha kolayca yapabilirsiniz.

Klasör dolabı modelleri arasında 2 kapaklı olanları en fazla satılanlar arasında yer alır. Kullanış bakımından rahat olmasının yanında dosyaların dışarıdan görünmemesi de sağlanır.

Evrak Dolabı

Evrak dolabı, günümüz sektörlerinde kullanılan evrak dolabı adında anlaşılacağı gibi, dosya ve belge tarzı malzemelerin depolanmasında kullanılmaktadır. Bu ürünler farklı tasarımlarda üretilmekte ve kullanım alanları olarak da farklılık göstermektedir. Bu dolaplar çekmece ve kapı sistemlerinden oluşmaktadır. Ayrıca, taşıdığı yük miktarı ve sağlamlık bakımından oldukça kullanışlıdır. Dolabın en büyük getirisi le önemli evrakların kaybolmasını önlemektedir. Bu sayede güvenli bir depolama hizmeti sunan metal evrak dolabı, farklı malzemelerden de üretilmektedir.

Çelik evrak dolabı, yapısal olarak oldukça sağlam ve kaliteli bir kullanıma uygundur.

Örneğin tetal evrak dolabı ağır iş makineleri üretimi yapan firmalar tarafından kullanılmaktadır. Bu nedenle çekmece sayısının farklı olması ve dayanıklı olması gerekir. Söz konusu dolapların kullanım alanı ise, eczaneler, avukat büroları ve kırtasiyeler gibi, evrak tarzı malzemelerin depolanmasının gerektiği her alanda karşımıza çıkmaktadır.

Özlük Dolabı

Bireylerin özel malzemelerini depolamak için üretilen özlük dolabı farklı tasarımlara sahiptir. Özellikle de, çekmece sayısı ve ölçüleri bakımından kullanışlı bir ürün olarak kabul edilen bu ürün, hemen hemen her alanda işe yaramaktadır. Çizilmelere ve darbelere karşı korunaklı olan çelik metal özlük dolapları, hemen hemen depolamanın gerektiği her alanda kullanılmaktadır. Çelik özlük dolabı, öne çıkaran özellikleri ise her türlü eşya için uygun olması, farklı amaçlar için kullanılabilmesi ve kiri, tozu üzerinde tutmamasıdır. Ayrıca temizliği de oldukça kolay olan bu ürünler, birçok alışveriş merkezlerinde satılmaktadır.

Dosya Dolabı Seçimi

Seçim yaparken birçok özellik ve kriter göz önüne alınabilmektedir. Bu kriterlere uygun dolapların seçimi işlerin kolaylaşması açısından büyük bir önem konusu olmaktadır.

Farklı malzemelerin kullanılması nedeni ile de fiyat farkları bulunmaktadır.

Bu nedenle amaca uygun bir dosya dolabının seçilmesi her zaman daha az masraf yapılması açısından büyük bir önem arz etmektedir. Ayrıca kullanımının kolaylığı bakımından da kullanım amacına uygun olarak seçilmesi gerekmektedir.

Şık ve düzgün bir görüntü almak isteyenler ya da güzel görünüm konusunda titiz davrananlar için özel olarak renkli dosya dolapları da bulunmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra depo ve arşiv olarak kullanıma uygun, sırt sırta olan metal dosya dolabı da bu seçenekler arasında yer almaktadır. Oldukça fazla dosya ve belgenin bulunmakta olduğu hapishane arşivleri, adliye arşivleri, belediye arşivleri gibi daha birçok arşivde, dosyalar güven altına alınabilmektedir.

Metal Dosya Dolabı Modelleri

Eski tip çekmeceli ve iki gözlü dosya dolabı modelleri vardır. Daha şık ve modern bir tasarıma sahip olmasından kaynaklı olarak iki gözlü olanı daha çok tercih edilmektedir. Çekmece modelli olanlar ise masa yanı olarak kullanılmaktadır.

Ürünleri yakından incelemek için daha sonra mağazamıza uğrayarak tercihlerinizi daha kolay yapabilir ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dosya Dolabı Fiyatları

Dosya dolabı fiyatları; bulunduğunuz şehre, yapıldığı malzemeye, ebatlarına, açık ya da kapalı olmasına göre değişiklik gösterir. Çelik dosya dolabı, ahşap olanlara oranla daha pahalıdır  ve gri renkte imal edilir. Ancak daha dayanıklıdır. Arzu ettiğiniz takdirde farklı renkte bir ürün de temin edinebilirsiniz ancak farklı renkteki ürünler gri dolaplara kıyasla daha pahalıdır. Model ve fiyat bilgisi için  +90 212 612 13 27  nolu numaradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dosya Dolabı Ölçüleri

Metal dosya dolaplarının eni standart olarak 92 cm olsa da bazen değişiklik gösterebilir. Yükseklikleri çoğunlukla değişkendir; ancak genellikle 100 cm, 130 cm, ve 198 cm uzunluktadır. Çeşitli ölçülerdeki dosya dolabı kataloğumuzda inceleyebilirsiniz.

Loading...
Yardım mı lazım? Bizimle iletişime geçin