tek katlı metal ranza
merdivenli iki katlı demir ranza
merdivensiz metal çiftli ranza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Metal ranza, bireylerin dinlenmesi ve uyuması için tasarlanmış ürün modelleridir. Kullanım alanına göre değişen bu ürünler, 2 veya 3 katlı olacak bir şekilde üretilmektedir. Tasarım aşamasında kullanılan metal ve çelikler, paslanmaya, çürümeye ve dışarıdan gelebilecek darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Demir ranza sistemlerinin çelikten üretilmesinin ana sebebi ise, uzun ömürlü olmasını ve taşıdığı tonaj miktarı itibari ile maksimum performans göstermesini sağlamaktır. Ayrıca, yatak ve metal ranza arasında kalan boşlukta kullanılan metaller sayesinde, kişinin esneme yapı hesaplanmakta ve konforlu bir şekilde uyuması sağlanmaktadır. Sistem genel olarak, gri ve siyah renkleri ile boyanmaktadır.

Üretici firmalar, müşterilerini isteğine göre farklı renk seçeneklerini de kullanabilmektedir. Çelik ranzalar, farklı sektörlerde de kullanıldığı gibi, farklı meslek grupları tarafından da üretilmektedir.

METAL RANZA MODELLERİ VE  FİYATLARI NE KADAR?

Tekli metal ranza, metal iki katlı ranza, iki katlı merdivenli metal ranza modelleri bulunmaktadır. Ülkemizde kullanılan çelik malzeme genel olarak CNC makineleri tarafından işlenmektedir. Bu işlenme sırasında, söz konusu malzemeler şekillendirilmektedir. Yani, demir ranza ölçüleri, bu makineler tarafından belirlenmektedir. Üretim, çelik konstrüksiyon hizmeti veren firmalar tarafından yapılmaktadır. Ayrıca, metal malzeme ile farklı tasarımlar üreten kurumsal firmalarda, bu konu üzerinde hizmet vermektedir.

Ranza üretimi, farklı hesaplar doğrultusunda gerçekleşmektedir. Örneğin demir iki katlı ranza modellerinde oluşan boşluklar, bu hesaplamalar sırasında belirlenmekte ve üretim işlemlerinde uygulanmaktadır. Ayrıca, prefabrik hizmeti veren şirketler de, metal ranza üretimi gerçekleştirmektedir. Üretim modelleri değişkenlik gösterdiği gibi, metal ranza fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Genel olarak satışa sunulan minimum fiyatı 599 TL’den başlamaktadır. Tabi bu rakam, firmadan firmaya göre de değişebilmektedir.

İstediğiniz modelde veya renkte bir ürün bulmak için, üretim hizmeti veren firmalar tarafından basılmış olan çelik ranza kataloğunu inceleyebilirsiniz. Ayrıca, katalog üzerinden beğendiğiniz ürünleri, özel sipariş ile de yaptırabilirsiniz.

DEMİR RANZA MI AHŞAP RANZA MI?

Çelik ve ahşap ranza arasında bir takım farklar vardır. Bu farklar birbirine göre negatif veya pozitif olarak değerlendirilebilir. Kullanım kolaylığı, fiyat aralığı ve sağlık konuları üzerinden oluşan bu farklar, kullanıcı tarafından da değerlendirilmektedir. İlk fark ise, metal ranzalar ahşaplara nazaran, tasarım açısından minimum yer kaplamaktadır. Nedeni ise, ahşap kadar şekil verilebilir bir ham madde olmayışından kaynaklanmaktadır.

Fakat yine de, kullanım oranlarına bakıldığında 100 kişiden 90’ı ahşap ranza gruplarını tercih etmektedir. Şıklık açısından iki grubu değerlendirilse, ahşap ranzalar bir adım daha öne çıkmaktadır. Fakat sağlıklı ve kolay kullanım yönünden, demir ranza grupları daha fonksiyoneldir. Kalabalık, yani askeri lojmanlarda metal ranza çeşitlerinin kullanılması da, ahşap ranzalara göre daha sağlam ve uzun ömürlü olduğunun kanıtıdır. Evlerde ahşap ranzalar tercih edilebilir ancak şantiyelerde ve askeriye yatakhaneleri gibi yerlerde metal ranza tercihi daha isabetli olmaktadır.

Ayrıca, fiyat bakımından da ahşap ranza grupları  metal ranzalara kıyasen biraz daha pahalıdır. Bununda sebebi, ahşap malzemeler üzerinde yapılan tasarımsal zenginliklerden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, ahşap modelleri, özellikle de bireysel olan yaşam alanlarında tercih edilmektedir.

 

Yorum: “Metal Ranza

  1. Satılmış Karadağ

    Çift katlı ranza 250 adet fiyatı ne kadar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...