Çelik Dolap - Metal Dolap Modelleri Fiyatları I % 36 İNDİRİM - Gökerler
Çok satanlar

Altılı Soyunma Dolabı

0.00
4.67 out of 5

Altılı Soyunma Dolabı

0.00
4.67 out of 5

  ÖLÇÜLER * EN: 97 Cm * DERİNLİK: 36 Cm * YÜKSEKLİK: 200 Cm * KAPI GENİŞLİĞİ: 27 Cm * KAPI YÜKSEKLİĞİ: 89,5 Cm * BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 36 Cm...

Dokuzlu Soyunma Dolabı

0 out of 5

ÖLÇÜLERİ EN: 97 Cm DERİNLİK: 36 Cm YÜKSEKLİK: 200 Cm KAPI GENİŞLİĞİ: 27 Cm KAPI YÜKSEKLİĞİ: 59,5 Cm BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 36 Cm DOLAP GÖZ SAYISI: 9 KAPI AÇILMA DERECESİ:...

Standart Altılı Soyunma Dolabı

0 out of 5

. ÖLÇÜLERİ · EN: 117 Cm · DERİNLİK: 40 Cm · YÜKSEKLİK: 200 Cm · KAPI GENİŞLİĞİ: 33,7 Cm · KAPI YÜKSEKLİĞİ: 89,5 Cm · BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 40 Cm...

Standart Dörtlü Soyunma Dolabı

0 out of 5

ÖLÇÜLERİ EN: 80 Cm DERİNLİK: 40 Cm YÜKSEKLİK: 200 Cm KAPI GENİŞLİĞİ: 33,7 Cm KAPI YÜKSEKLİĞİ: 89,5 Cm BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 40 Cm DOLAP GÖZ SAYISI: 4 KAPI AÇILMA DERECESİ:...

Dörtlü Soyunma Dolabı

4.00 out of 5

ÖLÇÜLER · EN: 67 Cm · DERİNLİK: 36 Cm · YÜKSEKLİK: 200 Cm · KAPI GENİŞLİĞİ: 27 Cm · KAPI YÜKSEKLİĞİ: 89,5 Cm · BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 36 Cm ·...

Çok satanlar

198’lik Dosya Dolabı

440.00
5.00 out of 5

198’lik Dosya Dolabı

440.00
5.00 out of 5

ÖLÇÜLERİ EN: 92 Cm DERİNLİK: 40 Cm YÜKSEKLİK: 198 Cm KAPI YÜKSEKLİĞİ: 184 Cm BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 39,5 Cm DOLAP GÖZ SAYISI: 5 DOLAP RAF SAYISI: 4 KAPI AÇILMA DERECESİ:...

Camlı 198’lik Dosya Dolabı

0 out of 5

EN: 92 Cm DERİNLİK: 40 Cm YÜKSEKLİK: 198 Cm KAPI YÜKSEKLİĞİ: 184 Cm BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 39,5 Cm DOLAP GÖZ SAYISI: 5 DOLAP RAF SAYISI: 4 KAPI AÇILMA DERECESİ: 180...

Çok satanlar

30 Gözlü Telefon Dolabı

0 out of 5

ÖLÇÜLERİ . EN: 90 Arası Cm · DERİNLİK: 20 Cm · YÜKSEKLİK: 90-100 Arası Cm · KAPI YÜKSEKLİĞİ: 15 Cm · BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 20 Cm · DOLAP GÖZ SAYISI:...

32 Gözlü Emanet Dolabı

0 out of 5

·        EN: 90 Cm ·        DERİNLİK: 40 Cm ·        YÜKSEKLİK: 170 Cm ·        KAPI YÜKSEKLİĞİ: 17 Cm ·        BÖLÜM İÇ DERİNLİĞİ: 40 Cm ·        DOLAP GÖZ SAYISI: 40 ·        GÖZ GENİŞLİĞİ: 17,5 ·        KAPI AÇILMA DERECESİ: 90 ·        GÖVDE MALZEMESİ:...

Metal dolap, çelik sac malzemeden yapılan özel eşya ve malzemelerin koyulduğu dolaplardır. Çelik ve ahşaptan üretilmektedir. Metal dolap modelleri; soyunma dolabı, dosya dolabı, okul dolabı, yurt dolabı, telefon dolabı, emanet dolabı, personel dolabı ve arşiv dolaplarıdır. Çelik dolap fiyatları ise dolap tütüne ve kalitesine göre değişmektedir.

Çelik dolap mı ahşap dolap mı?

Ahşap: Yaşayan bir canlı olan ağaçtan elde edilen malzemedir. Atmosfere bağlı nem kazanır veya kaybeder. Ahşap malzemeye zarar veren etkenler; Yangın, su, nem, böcekler, kurtlar, rüzgâr ve bazı organizmalardır. Bu yüzden çok fazla dayanıklı değildir. Genellikle ev ortamlarındaki ürünlerde tercih edilen bir malzemedir.

Çelik: Yapısında demir ve karbon bulunmaktadır. Çelik malzemeye zarar veren etkenler: Su ve kimyasal maddeler tarafından zarar görebilir. En önemli özelliklerinden birisi sesi ve ısıyı çok iyi iletmesidir.

Personel soyunma dolaplarında metal ve ahşap seçeneği bulunabilmektedir.

Genel olarak  metal dolap sağlamlığı uzun ömürlüğü özelliğinden dolayı iş yerlerinde tercih edilmektedir. Ahşap dolap ise şıklığından ve güzel görüntüsünden dolayı ev ortamlarında daha çok tercih edilmektedir.

Ancak ortama uygunluk bakımından çoğu şirket seçimini çelikten yana kullanmaktadır. Spor salonlarında ahşap dolaplarla karşılaşmanız mümkündür. Ahşap dolap tercihinden bulunan kurumlar daha çok sabit ve görselliğe önem vermektedirler.

Metal dolap

Metal: Opak, eriyebilir ve parlak bir kimyasal elementtir. Yaygın metallere örnek olarak titanyum, bakır ve nikel verilebilir. Isıyı çok iyi iletmesi ve parlaklığı yüzünden çeliğe göre kullanımı daha yaygındır. Vurma ve çekmeye karşı dayanıklılığı çok yüksektir. Bu sebeple metal dolaplar genelde şirketlerde tercih edilmektedir.

Metal dolap nasıl yapılır özellikleri nelerdir?

Çelik dolapların üretimi uzun sürmekle beraber zorlu aşamalardan geçmektedir.  Metal dolapların ham maddesi DKP sactır. DKP sac üretim yapan firmalara toplu büyük rulo şeklinde gelmektedir. Saçın ilk olarak kıvrımlarının kesildiği bir düzleştirme işlemi yapılır ve sonrasında press makinasına gönderilmektedir. Press sırasında dolaba delme işlemleri ve büküm işlemleri yapılır.

Yapılan şekle göre sac üzerinde yapılan işlemler uzayabilir. Hammadde gerekli işlemlerden geçtikten sonra yapıştırma işlemine geçilir. Yanlış bir işlemde malzeme tamamen çöp durumuna gelmektedir. Bu nedenle çalışan işçilere çok büyük sorumluluk yüklenmektedir. Bu işlemler başarı ile tamamlandıktan sonra sivri ve zarar verebilecek yerler güzel ve dikkatli bir biçimde törpüleme işleminden geçer. Bu işlemlerin yapılması zorunludur. Dolap şeklini aldıktan sonra boyama ve paketleme yapılıp kullanıcılara teslim edilir.

Metal dolap modelleri ve fiyatları

Çelik dolaplar öncelikle kullanılacak ölçülere ve imalatta kullanılan malzemenin kalitesine göre fiyatlandırılır. Piyasada kabul görmüş olan ölçüler 0,6 mm ile 1,2 mm arasındaki sac kalınlığını standart almaktadır. Kullanılacak olan adet sayısı ve ölçüleri belirlendikten sonra en önemli husus ne kadar dayanıklı olacağıdır. Bu sebeple fiyat konusunda çok ucuza kaçmadan kaliteli malzemeden üretilen çelik metal dolaplar favori olarak görülmelidir. Üreticiler her bütçe için faklı yapılarda çelik dolap imalatı yapıyor olsalar da asıl gaye, en uzun kullanıma uygun olan dolapları uygun fiyatlara almak olmalıdır. Günümüzde internet üzerinde üretici firmaların üretim seçeneklerine ve fiyatlarına ulaşmak çok rahat hale gelmiştir.

Çelik dolap fiyatları markaya, renge, kaliteye ve işçiliğe göre değişiklik göstermektedir. Detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Soyunma Dolabı

Büyük şirketlerde, ofislerde, spor salonlarında, okullarda, otellerde, SPA merkezlerinde, hamamlarda, askeriyede ve personel sayısının çok olduğu işletmelerde en büyük çalışan ihtiyaçlarından birisidir. Çok sık kullanıldığı için dayanıklı olması önemlidir. Bu nedenle satın alma da dayanıklılık ön planda olduğu için metal soyunma dolabı modelleri daha sık tercih edilmektedir. Soyunma dolabı modelleri ve fiyatları ürünlerde farklılık göstermektedir. Ekonomik, standart, renkli ve özel ölçülerde farklılıklar göstermektedir. Model tercihinde ise iki, üç, dört, altı, dokuz kapılı ve askılı, askısız modeller mevcuttur. İhtiyaca göre tercih yapılır.

Dosya Dolabı

Dosya dolapları, ofis ve arşiv çalışanlarının işlerini birinci dereceden kolaylaştırmaktadır. Ofis ve arşiv düzeninin sağlanması kitap ve dosyaların düzenli olarak listelenmesi ve ulaşımı kolaylaştırması açısından da tercih sebebidir. Kırılmaz, yanmaz ve bakımı kolay olduğu için metal dosya dolabı ahşap olanlara nazaran daha çok tercih edilir.  Dosya dolabı modellerinde masa yanı olarak kullanılan kartoteks ve ofis için olan modeller bulunmaktadır. Dosya dolabı modelleri ve fiyatları ürüne göre değişmektedir. Detaylı bilgi için bizi arayınız.

Emanet Dolabı

Büyük AVM’lerde, spor salonlarında, marketlerde, işletmelerde, fabrikalardan ve eğitim kuruluşları gibi birçok alanda kullanılmakta olan dolap çeşididir. Telefon ve cüzdan gibi özel eşyaların saklanması  önemlidir. Bu ürünler kaliteli ve kilitli olduğu sürece hiçbir olumsuzluk meydana gelmemektedir. Hırsızlık gibi suçlar için büyük önlemdir. Emanet dolabı modelleri ve fiyatları ürüne göre farklılık göstermektedir. Göz sayısı ve kilitli ya da kilitsiz olması fiyat belirlerken önemli kriterdir.

Arşiv Dolabı

Bankalarda, devlet arşivlerinde, holdinglerde, eğitim merkezlerinde, hastanelerde  ve belgelerin saklanması gereken kurum ve kuruluşlarda kullanılır. Arşiv belgeleri, ihaleler ve önemli olan imzalanmış kağıtların saklanması için tercih edilir. Arşiv dolabı modelleri ve fiyatları ürünlerde kullanılan sac kalınlığı ve rengine göre farklılık gösterir. Arşivler hayati öneme sahip oldukları için iyi korunmalıdır. Bu nedenler çelik arşiv dolapları ahşap modellere göre daha çok tercih edilmektedir.

Malzeme Dolabı

Küçük ve büyük çaplı inşaat, otomotiv ve sanayi gibi sektörlerde en çok kullanılan dolap çeşididir. Bu gibi sektörlerde ahşap dolap neredeyse hiç tercih edilmez. Metal dolapların kırılmaz ve dayanıklı olması bu alanlarda büyük öneme sahiptir. Malzeme dolabı modelleri ve fiyatları, ürünlerin raflı-rafsız, sac kalınlığı, renkli renksiz, özel ölçü ya da standart olmasına göre değişmektedir. Fiyat almak için bizi arayınız.

Yurt Dolabı

Yurt dolapları, KYK ve özel yurtlarda yaşayan öğrenciler için kullanışlı olması ve güven vermesi çok önemlidir. Öğrenciler genelde dolapları tek kullanmak ister bu nedenle tek kapılı, metal ve kilitli yurt dolaplarını kullanmak isterler. Bu durum yurtlar için ek masraf anlamına gelmektedir. Ancak çoklu alımlarda imalatçı bir firmayla çalışmak fiyatları uygun hale getirebilir. Ahşap yurt dolapları artık rafa kalktı ve kullanılmamaktadır. Hırsızlık olaylarına karşı önem almak için kilitli metal yurt dolabı tercih edilmektedir. Yurt dolabı modelleri ve fiyatları, ürünlere göre farklılık göstermektedir.

Tüm metal dolap modelleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi için imalatçı firma olan biz Gökerler Çelik’i arayabilirsiniz.

 

Loading...