Çelik Metal Dolap İmalatı - Dolap İmalatı Yapan Firma - Gökerler

gokerler çelik metalgökerler çelik metalgökerler çelik metalGokerler çelik metal eşya imalatı

 

Çelik metal dolap imalatı bizim işimiz. Gökerler Çelik Eşya Sanayi olarak satışını yaptığımız her ürünü kendi bünyemizde titizlikle ve profesyonelce üretmekteyiz. Üretimden pazarlamaya kadar olan bütün süreçlerin aksamadan ilerlemesi siz değerli müşterimize kaliteli ürün sunabilmenin çabasıdır. İmalatını yaptığımız çelik ürün çeşitlerimiz; para kasası, dosya dolabı, emanet dolabı, telefon dolabı, ayakkabı dolabı, soyunma dolabı, kartoteks dolabı, malzeme dolabı ve temizlik dolabıdır. Çok amaçlı olarak ürettiğimiz ürünler kullanıcılara oldukça fayda ve kolaylık sağlamaktadır. Bütün ürün çeşitlerimizde istenilen ebatlarda ve renklerde imalatımız mümkündür. İmalatlarımız en önemli iki unsuru, çelik saçlar kullanmamız ve renklendirme işlemi de de elektrostatik toz boyalar kullanmamızdır. Üretimlerimizin bütün aşamaları kendi işçiliğimizdir.

Çelik Metal Dolap Modelleri için TIKLAYINIZ

Çelik Metal Dolap İmalatını Nasıl Yapıyoruz?

Yukarıda saydığımız bütün ürün çeşitlerindeki yapım aşamaları hemen hemen eşdeğerdir. Ürünlerimizin belirli standart ebatları vardır ancak bu ebatların değiştirilmesi talebi de göz önünde bulundurulur. Bu durumu imalattan önce belirtmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde daha sonra fiyat farkları ile karşılaşabilirsiniz.

Çelik dolap imalat süreci:

  1. İlk aşamamız, rulo halinde elimizde bulunan DKP’nin işlenmesidir. DKP, yassı bir çeliktir. Doğada sıvı halde bulunan çeliğin yüksek sıcaklıklarda üst üste işlenmesi ile elde edilir ve birçok sektörde sıkça kullanılır. Örneğin; beyaz eşya imalatı, otomotiv parçası imalatı gibidir. DKP’nin kalınlığı 0,3 ve 2 mm aralığındadır. Kolay işlenebilmesinden ve dayanıklı olmasından dolayı bu malzeme kullanılmaktadır.
  2. DKP ‘nin işlenmesinden sonra istenilen ebatlara göre kesme ve kıvrım oluşturma işlemi yapılır. Kesme ve kıvırma işlemleri ürünün çeşitliliğine göre değişmektedir.
  3. Şekillenen çelik dolap sacımız daha sonra ‘press makinalarına’ gönderilir ve orada kıvrımlara göre delme işlemleri yapılır.Asıl şekillendirme işlemi bu esnada yapılmaktadır.
  4. Yine ürünümüzün ebatları baz alınarak bükme işlemin yapıldığı başka bir makineye konulur.
  5. Kaba taslak elde ettiğimiz ürün parçaları ‘Punta kaynak’ aracılığıyla lehimlenir. Lehimleme işlemi sırasında işçilerimiz çok ince işçilik çıkartmaktadır. Milimetrik hesapların önemli olduğu bir işlemdir.
  6. Lehimleme işleminin sonucunda oluşan çıkıntılar törpülenir. Bu detay birçok üretici firma tarafından atlanmaktadır ama imalatın önemli bir parçası olduğunu biliyoruz. Çünkü kullanıcıya olumsuz etki yaratan bir durum söz konusu olabilir.
  7. Üretim aşamasının tamamlanmasının ardından boyama işlemi yapılır. Boyama işlemi elektrostatik boyalarla yapılmaktadır. Bunun en büyük artısı dökülmelere ve yıpranmalara karşı tedbiri artırmaktır. Standartın dışına çıkan ürün rengi seçimi, imalat süresini uzatabilir ve fiyatlarda değişikliğe sebep olabileceğini belirtmek isteriz.

*Sıraladığımız çelik dolap imalat aşamaları standart boyutlara sahip ürünlerde uygulanan genel işlemlerdir. Bu işlemler ürünün biçimsel özelliklerine göre farklılıklar göstermektedir. İmalatın bütün aşamalarında görev alan işçilerimiz alanında yıllarca tecrübeye sahiptir. Kullanılan makinalarımız işin öncü firmalarından ithal edilmiştir.

FARKIMIZ NE ?

Gökerler Çelik Eşya Sanayi olarak diğer firmalara nazaran en büyük farkımız; zamanın da ve istenilen niteliklerde tam teslimat yapmaktır. İşçilikten ve malzeme kullanımından kaçmayarak ürettiğimiz çelik dolaplar, kalitemizi ve standartlarıımızı ortaya koymaktadır. Ürün yelpazemizin geniş olması da bir diğer artımızdır. Tercih sebebi olmamızın birkaç açıklaması olamaz elbette. Bizi tercih eden müşterilerimiz farkımızı en iyi şekilde ortaya koyacağına inanıyoruz.

 

Loading...